Chandni Chowk, New Delhi, Delhi
GST No. 07AYOPJ0379B2ZG
Call 07949359239 89% Response Rate
Send Enquiry
Belden cable
Belden cable seller in Delhi-NCR
Belden cable Dealer in Noida
Belden cable Distributor in Noida
Belden cable wholeseller in Noida
Belden cable supplier in India
Belden cable wholeseller in Delhi
Belden cable wholeseller in India
Belden cable Distributor in India
Belden cable Distributor in Delhi
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Number of Cores | 4 Core |
| Protection Type | Shielded |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Belden |
| Part Number | 8723 |
| Type | Fiber Patch Panel |
| Material | PVC |
| Length | 305 m |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Conduct Material | Tin |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Connector Type | COPPER |
| Product Type | AUDIO SPEAKER CABLE |
| Length | 305 MTR |
| Color | Black |
| Conductor | COPPER |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PVC |
Commercial Audio Cable, Rated-CL3, 2-12 AWG highly flexible stranded bare copper conductors with PVC insulation, PVC jacket with ripcord. Polycab Lapp Finolex Belden Cable Distributor Dealer Supplier in Delhi NCR
PRICE RANGE ₹ 180 PER MTR.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Number of Cores | 2 Core |
| Conductor Material | Copper |
| Protection Type | Shielded |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Belden |
| Part Number | 7806A |
| Type | Video RF Cable |
| Material | Bare Copper |
| Length | 305 m |
| Color | BLACK |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Number of Cores | 6 Core |
| Conductor Material | Copper |
| Protection Type | Shielded |
| Brand | Belden |
| Part Number | 5302FE |
| Power/Voltage | 220V |
| Conductor Type | Copper |
| Coating | Grey |
| Frequency | 50 Hz |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Jacket Material | PVC |
| Cable Gauge | 18 AWG |
| Length | 305 m |
| Brand | Belden |
| Conductor Type | Copper |
| Type Of Cable | Audio Speaker Cable |
| Usage/Application | Networking |
| Color | Black |
| Is It Insulated | Insulated |
| Flame Retardant | Yes |
| Shock Proof | Yes |
| Part Number | 1694A |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Usage/Application | Speaker |
| Connector Type | Analog Mic Cable |
| Length | 1m |
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Commercial Audio Cable, Rated-CL2, 2-10 AWG highly flexible stranded bare copper conductors with PVC insulation, PVC jacket with ripcord. Polycab Lapp Finolex Belden Cable Distributor Dealer Supplier in Delhi NCR
PRICE RANGE ₹ 140 PER MTR.
Additional Information:
View Complete details
| Number Of Core | 2 |
| Usage/Application | Networking |
| Type Of Cable | 8760 |
| Cable Size | 18 Awg |
| Shielding Type | Shielded |
| Brand | Belden |
| Insulation Material | Pvc |
| Insulation Type | Pvc |
| Cable Type | Multi Pair |
| Is It Insulated | Insulated |
| Size | 18 AWG |
| Material | Pvc |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 8777 |
| Type | TINNED COPPER |
| Material | COPPER |
| Length | 305 MTR |
| Size | 305 MTR |
| Color | BLACK |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 5504FE |
| Type | CONTROL /FIRE ALARM |
| Material | BARE COPPER |
| Length | 305 MTR |
| Size | 305 MTR |
| Color | BLACK |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 5302FE |
| Type | CONTROL FIRE ALARM |
| Material | BARE COPPER |
| Length | 305 MTR |
| Size | 305 MTR |
| Color | BLACK |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Type Of Cable | TRANSMISSION CABLE |
| Cable Size | 305 MTR |
| Brand | BELDEN |
| Insulation Material | COPPER |
| Color | BLACK |
| Is It Insulated | Insulated |
| Flame Retardant | Yes |
| Shock Proof | Yes |
| Part Number | 9258 |
| Length | 305 MTR |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 3092A |
| Type | MODBUS CABLE |
| Material | OIL RESISTENT |
| Length | 305 MTR |
| Color | BLACK |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Conductor Material | Copper |
| Number of Cores | 4 Core |
| Length | 1m |
| Protection Type | Shielded |
| Material | PVC |
| Product Type | Commercial Audio Cable |
| Connector Type | Coppper |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
14 AWG 2 core speaker cable Polycab Lapp Finolex Belden Cable Distributor Dealer Supplier in Delhi NCR
Additional Information:
PRICE RANGE ₹ 100 PER MTR.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Jacket Material | PVC |
| Length | 305 m |
| Conductor Type | Copper |
| Type Of Cable | Audio Speaker Cable |
| Usage/Application | Networking |
| Brand | Belden |
| Color | Black |
| Is It Insulated | Insulated |
| Flame Retardant | Yes |
| Shock Proof | Yes |
| Part Number | 1348A |
| Country of Origin | Made in India |
| Gauge | 20 AWG |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Length | 305 MTR |
| Type Of Cable | LINE LEVEL AUDIO CABLE |
| Brand | BELDEN |
| Insulation Material | POLYVINYL CHLORIDE |
| Conductor Material | COPPER |
| Color | GRAY |
| Is It Insulated | Insulated |
| Flame Retardant | Yes |
| Shock Proof | Yes |
| Part Number | 8473 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Jacket Material | PVC |
| Cable Gauge | 10 AWG |
| Brand | Belden |
| Conductor Type | Copper |
| Type Of Cable | Audio Speaker Cable |
| Cable Size | 305 m |
| Usage/Application | Networking |
| Color | Black |
| Is It Insulated | Insulated |
| Flame Retardant | Yes |
| Shock Proof | Yes |
| Part Number | 5T00UP |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Jacket Material | PVC |
| Length | 305 m |
| Conductor Type | Copper |
| Type Of Cable | Audio Speaker Cable |
| Usage/Application | Networking |
| Brand | Belden |
| Color | Black |
| Is It Insulated | Insulated |
| Flame Retardant | Yes |
| Shock Proof | Yes |
| Part Number | 1516C |
| Country of Origin | Made in India |
| Gauge | 24 AWG |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Jacket Material | PVC |
| Length | 305 m |
| Conductor Type | Copper |
| Type Of Cable | Audio Speaker Cable |
| Usage/Application | Networking |
| Brand | Belden |
| Color | Black |
| Is It Insulated | Insulated |
| Flame Retardant | Yes |
| Shock Proof | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Gauge | 24 AWG |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Jacket Material | PVC |
| Length | 305 m |
| Cable Gauge | 16 AWG |
| Conductor Type | Copper |
| Type Of Cable | Belden Audio Speaker Cable |
| Usage/Application | Networking |
| Brand | Belden |
| Color | Black |
| Is It Insulated | Insulated |
| Flame Retardant | Yes |
| Shock Proof | Yes |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Length | 305 MTR |
| Type Of Cable | AUDIO SPEAKER CABLE |
| Cable Size | 305 MTR |
| Brand | BELDEN |
| Color | BLACK |
| Is It Insulated | Insulated |
| Flame Retardant | Yes |
| Shock Proof | Yes |
| Part Number | 10GA24 |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Material | Copper |
| Product Type | Digital Audio Cable |
| Connector Type | RCA |
| Length | 1m |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Commercial Audio Cable, Rated-CL2, 2-10 AWG highly flexible stranded bare copper conductors with PVC insulation, PVC jacket with ripcord. Polycab Lapp Finolex Belden Cable Distributor Dealer Supplier in Delhi NCR
PRICE RANGE ₹ 45 PER MTR.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Connector Type | COPPER |
| Material | Copper |
| Length | 305 MTR |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Product Type | PVC |
Security & Commercial Audio Cable, 2 Conductor 16 AWG stranded (19x29) tinned copper conductors with polyolefin insulation, Riser, PVC jacket with ripcord. Polycab Lapp Finolex Belden Cable Distributor Dealer Supplier in Delhi NCR
PRICE RANGE ₹ 97 PER MTR.
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Product Type | LINE LEVEL AUDIO CABLE |
| Length | 305 MTR |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
| Connector Type | COPPER |
| Material | PVC |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 305 Meter
| Cable Conductor | Copper |
| Usage/Application | Audio Signal Transmission |
| Material | Copper |
| Length | 305 MTR |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
VideoFLEX® Digital Coax Snake Cable, Riser-CMR, 3-RG6 18 AWG, solid bare copper conductors, foam HDPE core, Duofoil® +95% tinned copper braid, PVC jacket. Polycab Lapp Finolex Belden Cable Distributor Supplier Dealer in Delhi NCR
Additional Information:
PRICE RANGE ₹ 250 PER MTR.
Additional Information:
View Complete details