Chandni Chowk, New Delhi, Delhi
GST No. 07AYOPJ0379B2ZG
Call 07949359239 89% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 300 Meter
Product Brochure
| Wire Size | 0.5 sqmm |
| Number Of Core | 2 Core |
| Insulation Material | PVC |
| Roll Length | 300 m |
| Conductor | Copper |
| Conductor Type | Stranded |
| Product Type | SINGLE COPPER FLEXIBLE CABLE |
| Usage/Application | Industrial |
| Conductor Construction | COPPER |
| Color | Red |
| Voltage | 1100V |
| Packaging Type | Roll |
| Power | 1100 VOLT |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 200 Meter
Product Brochure
| Wire Size | 4 sqmm |
| Insulation Material | PVC |
| Roll Length | 200 m |
| Conductor | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | POLYCAB |
| Color | Red |
| Voltage | 1100V |
| Packaging Type | Roll |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 300 Meter
| Wire Size | 4 sqmm |
| Insulation Material | PVC |
| Roll Length | 300 m |
| Conductor | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | FINOLEX |
| Color | Black |
| Voltage | 1100V |
| Packaging Type | Roll |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 180 Meter
| Wire Size | 0.5 sqmm |
| Insulation Material | PVC |
| Roll Length | 180 m |
| Conductor | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | FINOLEX |
| Color | Black |
| Voltage | 1100V |
| Packaging Type | Roll |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 180 Meter
| Color | Black |
| Insulation Material | PVC |
| Roll Length | 180 m |
| Conductor | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | KEI |
| Voltage | 1100V |
| Packaging Type | Roll |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 300 Meter
Product Brochure
| Insulation Material | PVC |
| Conductor | Copper |
| Wire Size | 0.5 sqmm |
| Roll Length | 300 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | POLYCAB |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
Product Brochure
| Insulation Material | PVC |
| Roll Length | 90 m |
| Conductor | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | POLYCAB |
| Color | Black |
| Voltage | 1100V |
| Packaging Type | Roll |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Meter
Product Brochure
| Insulation Material | PVC |
| Conductor | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | POLYCAB |
| Color | Black |
| Voltage | 1100V |
| Packaging Type | Roll |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 180 Meter
| Insulation Material | PVC |
| Roll Length | 180 m |
| Conductor | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | HAVELLS |
| Color | Black |
| Voltage | 1100V |
| Packaging Type | Roll |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Insulation Material | PVC |
| Conductor | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Black |
| Voltage | 1100V |
| Packaging Type | Roll |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Insulation Material | PVC |
| Conductor | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | KEI |
| Color | Black |
| Voltage | 1100V |
| Packaging Type | Roll |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Meter
| Insulation Material | PVC |
| Conductor | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Black |
| Voltage | 1100V |
| Packaging Type | Roll |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Meter
| Insulation Material | PVC |
| Conductor | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Black |
| Voltage | 1100V |
| Packaging Type | Roll |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Meter
| Insulation Material | PVC |
| Conductor | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | KEI |
| Color | Black |
| Voltage | 1100V |
| Packaging Type | Roll |
| Certification | IS 694 |
| Country Of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details