Chandni Chowk, New Delhi, Delhi
GST No. 07AYOPJ0379B2ZG
Call 07949359239 89% Response Rate
Send Enquiry
Polycab cable seller in Delhi-NCR
Polycab cable
Polycab cable Dealer in Noida
Polycab cable Distributor in Noida
Polycab cable wholeseller in Noida
Polycab cable supplier in India
Polycab cable wholeseller in Delhi
Polycab cable wholeseller in India
Polycab cable Distributor in India
Polycab cable Distributor in Delhi
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Conductor Size | 6 sq mm |
| Voltage | 220 V |
| Packaging Type | Roll |
| Insulation Material | PVC, XLPE |
| Is It Armoured | Armoured |
| Application | Telecommunication |
| Number Of Core | 4 |
| Conductor Material | Copper |
View Complete details
| Insulation Material | PVC |
| AWG Sizes | 22 AWG |
| Length | 10-25 Mtr |
| Is It Armoured | Armoured |
| Conductor Material | Copper |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Conductor Material | Copper |
| Protection Type | Shielded |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Power/Voltage | 300/500 Volt |
| Color | Black |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Conductor Material | Copper |
| Protection Type | Shielded |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Length | 100 m |
| Power/Voltage | 300/500 Volt |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Usage/Application | Industrial |
| Conductor Material | Copper |
| Protection Type | Shielded |
| Brand | Polycab |
| Length | 100 m |
| Power/Voltage | 300/500 Volt |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Usage/Application | Industrial |
| Conductor Material | Copper |
| Protection Type | Shielded |
| Brand | Polycab |
| Power/Voltage | 300/500 VOLT |
| Color | Black |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | 100 m |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Usage/Application | Industrial |
| Conductor Material | Copper |
| Protection Type | Shielded |
| Brand | Polycab |
| Power/Voltage | 300/500 VOLT |
| Color | Black |
| Packaging Type | 100 m |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Cable Size | 100 |
| Shielding Type | Shielded |
| Conductor Material | Copper |
| Protection Type | Shielded |
| Brand | POLYCAB |
| Material | PVC |
| Frequency | 50 Hz |
| Conducting Material | Copper |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Shielding | UTP |
| No. of Pairs | 4 Pair |
| Patch Panel | Cat 6 |
| Patch Panel Type | Cat 6 |
| Color | Blue |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | Roll,Box |
| Insulation Material | PVC |
| Usage | Industrial |
| Length | 10-20 Mtr |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Application Type | Instrumentation |
| Number Of Cores | 6 pair |
| Cable Flexibility | Rigid |
| Protection Type | Shielded |
| Armoring | Armoured |
| Number Of Pairs | 6 pair |
| Conductor Type | Stranded |
| Conductor Material | Copper |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Voltage Rating | 300 V |
| Power/Voltage | 300/500 Volt |
| Cable Type | Shielded |
| Color | Black |
| Frequency | 50 Hz |
| Packaging Type | 100 m |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Usage/Application | Industrial |
| Protection Type | Shielded |
| Brand | POLYCAB |
| Length | 100 MTR |
| Power/Voltage | 300/500 VOLT |
| Color | BLACK |
| Packaging Type | 100 MTR |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Conductor Material | Copper |
| Protection Type | Shielded |
| Brand | Polycab |
| Power/Voltage | 300/500 Volt |
| Color | Black |
| Packaging Type | 100 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Usage/Application | Industrial |
| Conductor Material | Copper |
| Protection Type | Shielded |
| Brand | Polycab |
| Power/Voltage | 300/500 VOLT |
| Color | Black |
| Packaging Type | 100 m |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Conductor Material | Copper |
| Protection Type | Shielded |
| Brand | Polycab |
| Power/Voltage | 300/500 Volt |
| Color | Black |
| Usage/Application | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Usage/Application | Industrial |
| Conductor Material | Copper |
| Protection Type | Shielded |
| Brand | Polycab |
| Power/Voltage | 300/500 Volt |
| Color | Black |
| Packaging Type | 100 m |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Usage/Application | Industrial |
| Conductor Material | Copper |
| Protection Type | Shielded |
| Brand | Polycab |
| Power/Voltage | 300/500 Volt |
| Color | Black |
| Packaging Type | 100 m |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details