Chandni Chowk, New Delhi, Delhi
GST No. 07AYOPJ0379B2ZG
Call 07949359239 89% Response Rate
Send Enquiry
Polycab cable seller in Delhi-NCR
Polycab cable
Polycab cable Dealer in Noida
Polycab cable Distributor in Noida
Polycab cable wholeseller in Noida
Polycab cable supplier in India
Polycab cable wholeseller in Delhi
Polycab cable wholeseller in India
Polycab cable Distributor in India
Polycab cable Distributor in Delhi
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Number Of Cores | Double core |
| Patch Panel Type | Cat 6 |
| Usage/Application | Networking |
| Conductor Material | Copper |
| Cable Type | Optical Fiber |
| Jacket Material | PVC |
| Application | Industrial |
| Packaging Type | Roll |
| Usage | Electrical Industries |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Meter
| Number Of Core | 3 |
| Packaging Type | Roll |
| Is It Armoured | Non Armoured |
| Application | Industiral |
| Number Of Pair | 2P |
| Conductor Material | Copper |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Phase | Single |
| Conductor Type | Solid |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 24 AWG |
| Application | Industrial |
| Voltage | 500 V |
| Material | Aluminium |
| Insulation Material | PVC |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Type of Cable | Ethernet Cable |
| Channel | 8 |
| Number of Pairs | 10 |
| Packaging Type | Roll |
| Size | 20 AWG |
| Application | Telecommunication |
| Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Cross Sectional Area | 0.5 sq. mm |
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 MTR |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Cross Sectional Area | 2.5 sq. mm |
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Cross Sectional Area | 1.5 sq. mm |
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Cross Sectional Area | 1.5 sq. mm |
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Cross Sectional Area | 0.5 sq. mm |
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 MTR |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Frequency | 50 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| No. Of Core | 4 Core |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 MTR |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 MTR |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 MTR |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 MTR |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 MTR |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 MTR |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Country of Origin | Made in India |
| No. Of Core | 5 Core |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 MTR |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Country of Origin | Made in India |
| No. Of Core | 0.75 sq mm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Country of Origin | Made in India |
| Size | 0.75 sq mm |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Meter
| Material | Copper |
| Color | Black |
| Length | 100 MTR |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Polycab |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details